Vícedenní cyklovýlety

Termíny na rok 2024

Zájezdy je možné uskutečnit i v jiných termínech po vzájemné domluvě.

 

 

Všechny cyklovýlety lze podniknout i ve zkrácené verzi, tzn. třídenní varianta

Za krásami Korutanských jezer

pětidenní cyklovýlet s možností prodloužení.

termín:  3.7.- 7.7.

Značené cyklistické stezky v okolí čistých a v létě až 28°C teplých jezer slibují skvělé zážitky. U jezera Wörthersee vyjet na Okruh pěti jezer, který vede z Veldenu kolem jezer Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee a Rauschelesee, v regionu Villach jsou velmi oblíbené trasy kolem Ossiacher a Faaker See. Korutany jsou skvělým tipem pro strávení aktivní dovolené!

V případě týdenních turnusů projedeme i část Alpsko-jadranské cyklostezky do z Villachu do Itálie.Proměnlivost okolní krajiny kolem cyklostezky je jedinečná: mohutné hory a slunečná údolí s jezery s vodou až 28°C teplou.

cena dopravy a služeb průvodce od 4 200 kč

 

 

         Taurská cyklostezka ,Zell am See, Krimmelské Vodopády

5.6. - 9.6./24.7.-28.7.

 

                                     Budeme se toulat údolím řek Saalach a Salzach po taurské cyklostezce. Navštívíme  Zell am See, Krimmelské vodopády,Kaprun, Bishofshofen se skokanským můstkem a Salzburg.

denní trasy 40 -80 km podle volby

                                

 

cena dopravy a služeb průvodce  od 3 900 Kč

 

 

   Okolo Neziderského jezera

  4.7. - 7.7.

Romantika kolem stepního jezera v nejteplejší oblasti Rakouska. Krásné cyklostezky mezi vinicemi a přírodním parkem nabízí nenáročnou a bestarostnou cyklistiku. Termální koupaliště pak nabízí příjemný relax po jízdě.

trasy od 35 - 60 km

cena od 3 200 Kč

                        cena zahrnuje přepravu osob, služby průvodce a servisního vozidla 

     

  Dunajská cyklostezka          

podle zájmu pro celou skupinu ve volném termínu

Projedeme pramáti cyklostezek v Rakousku. Trasa z Passova do Vídně patří k pohodové cyklistice v Rakousku.

Denní trasy od 45 - 80 km podle výběru. lehká obtížnost

cena dopravy a služeb průvodce od 4 900 Kč

                       

 

  Medvědí soutěska, Murská cyklostezka

  18.9. - 21.9.

 

Cyklistika kom řek Mur a Murz s návštěvou tratě formule 1 v Zeltwegu a Medvědí soutězky v Mixnitzu.

trasy 35 -60 km lehká obtížnost

 

                cenadopravy a služeb průvodce od  3 300 Kč         
               

 

 

Slovinsko Julské Alpy

 17.9. - 21.9.

pětidenní turistický výlet,  navštívíme jezera Bled a Bohin, údolí řeky Soči, skokanské můstky v Planici, možnost raftinku na řece Soča. Návštěva míst spojených s první světovou válkou, možnost horské turistiky.

cena dopravy a služeb průvodce od 5 600 Kč

 

Mazurská Jezera Polsko

8 denní cyklisticko turistický výlet

 14.7.-21.7.

Kouzelná Mazurská jezera představují soustavu desítek vzájemně propojených jezer, která jsou obklopena loukami a lesy. Určitě budete překvapeni nejen krásou zdejší přírody, ale také její čistotou, úhledností a zachovalostí. Mazury jsou právem pokládány za velmi hezkou a poklidnou destinaci vhodnou nejen pro vodní turistiku. Díky absenci průmyslu a nízké hustotě osídlení zde naleznete nedotčenou přírodu. Není tedy divu, že se zde nachází rezervace volavky šedé, labutí bílých nebo kormoránů. Žijí tu mořští orli, stromy hoblují bobři a naleznete zde rezervaci divokých koní tarpanů. Jezera vám nabídnou příjemné osvěžení.

trasy 40 - 60 km lehká obtížnost

 

cena dopravy a služeb průvodce od 4 600 Kč

 

Na kole k Jadranu

osmidenní cyklistický výlet k Středozemnímu moři

pro skupiny v domluveném termínu        

Trasu na kole začneme v Bratislavě a postupně projedeme trasy v Rakousku, Maďarsku, Slovinsku a v Itálii.

Denní délka tras od 40 do 100 km podle možností a přání klientů.

Rozmanitý profil trasy a krásná příroda určitě splní očekávání každého, komu cykloturistika učarovala.

obtížnost tras střední, pohotovostní vozidlo a průvodce jsou k dispozici.


cena dopravy a služeb průvodce s doprovodným vozidlem od 9 500 Kč

 

Údolí Wachau

3 denní cyklisticko turistický výlet

na objednání pro skupiny

Údolí Wachau je typické mírně zvlněnými kopečky, které jsou většinou celé porostlé vinnou révou, středověkým rázem zdejších obcí a pobřežními partiemi podél řeky Dunaje. Toto vše se propojuje do jednoho unikátního krajinného celku. Zásluhou mírného podnebí, které příznivě ovlivňuje řeka Dunaj, svahům s optimálním sklonem ke slunci a zvláštní kvalitou prastarých úrodných půd se ve Wachau daří vinné révě, jejíž kvality oceňují znalci z celého světa. Kromě toho se na 33 kilometrů dlouhé trase podél Dunaje – od Melku až po Krems – nachází celá řada historických památek.

Stopy bohatého historického dědictví jsou viditelné na řadě míst: Sochy plodnosti z dávnověku, pevné zdi z dob Římanů. Středověké hrady a městské celky, barokní kostely, kláštery a zámky světové proslulosti – klášter Melk, klášter Göttweig nebo městečko Dürnstein, aby byly zmíněny alespoň některé z nich. Kláštery a kostely mají ve Wachau už od nepaměti velký význam. Byly centry vědění a formovaly i hospodářské aktivity.


 

trasy 40 - 50 km lehká obtížnost

cena dopravy a služeb průvodce od 3 800 Kč

 

Meklenbursko - Pomořansko

7 denní cyklo-turistický výlet

termíny: 26.5. - 2.6.

Na severovýchodě od Berlína se nachází přírodní rezervace Meklenburské Švýcarsko. Ledovce a tání poslední doby ledové zde zformovaly kraj, který svými zelenými kopci a idylickými jezery připomíná Švýcarsko. Za každým kopečkem a každou zatáčkou se otevírají stále nové a překvapující perspektivy.  Ve vesnicích, v nichž jsou stodoly z pálených cihel často větší než místní kostely, objevíte svět, který jste už považovali za ztracený. Tato krajina okouzluje nejen půvabnou přírodou, ale také svým kulturním bohatstvím. Mezi lesknoucími se jezery a zalesněnými kopci uvidíte na každém kroku hostince a zámky se starými parky a zahradami, jakož i neuvěřitelné množství kulturních památek. Starobylé hostince nabízejí speciality domácí kuchyně.

V rámci výletů navštívíme ostrov Rujánu, poloostrov Usedom s nádhernými písečnými plážemi. Dalším našim cílem bude přístavní město Rostok.


cena dopravy a služeb průvodce od 7 300 Kč

Horní Lužicko

čtyřdenní výlet  pro pohodovou cyklistiku

 

termíny: / 16.5.-19.5. 

 

Dobře vybudovaná síť cyklistických a turistických stezek v Horní Lužici měří několik tisíc kilometrů a zasahuje až do Polska a České republiky. Mezi největší  cyklotrasy patří „Cyklostezka Odra-Nisa“, „Žabí cyklostezka“ a „Cyklostezka podél řeky Sprévy“. Navštívíme Rododendronový park v Kromlau, zámecký park v Bad Muskau, oba v seznamu UNESCO. Oblasti rekultivace povrchových dolů s novými rekreačními místy ke koupání. Dalším turistickým místem je park Bludných kamenů v Nochtenu.

 

cena dopravy a služeb průvodce od 3 900 Kč

 

Okolo Balatonu na kole

čtyřdenní cyklo-turistický výlet

možnost prodloužení na více dní.

termíny:   23.5. - 26.5.

 

V okolí Balatonu - "Maďarského moře" je tolik krás přírody a pamětihodností, že by bylo škoda u něj jen ležet na pláži a nepoznat je. Rozvoj cyklostezek, k němuž dochází v posledních letech, usnadňuje poznávání tohoto kraje na kole. Vydejte se s námi do příjemných letovisek, vinicemi a sady, úhlednými vesnicemi, k hradům a zámkům, do termálních lázní, útulných hospůdek- csárd a vinných sklípků.

 

cena dopravy a služeb průvodce od 3 300 Kč

 

Holandsko-Německo

8 denní cyklisticko-turistický výlet

termín: 5.5. - 12.5.

Běhen výletu projedeme na kole okolí Altemburgu v okolí Lipska, dále se přesuneme do Holandska, kde navštívíme květinovou "zahradu Evropy" v Keukenhofu, projedeme na kole krásnou holandskau krajinou rájem cyklistů. Návštěva Amstrodamu a skanzenu s větrnými mlýny.

cena dopravy a služeb průvodce od 8 700 kč

 

Pro skupiny  možnost objednání i jiných termínů

 

Chiemsee - Bavorské moře

 

5 denní cyklisticko turistický výlet s možností

termín: 10.7 - 14.7.

 

Cyklostezky v okolí Chiemsee jsou jedny z nejoblíbenějších. S 80 kilometry čtvereční plochy je druhé největší jezero v Německu. Pro turisty je zde velké využití jak plavecké tak i turistické.

Cyklistické trasy nás zavedou i k podhůří Alp, nebo k řece Inn. Cyklistika zde nabízí velké množství tras na kterých si určitě užijete pohodovou jízdu.

Denní trasy od 40 do 80 km podle přání.

cena dopravy a služeb průvodce od 4 900 Kč

po domluvě možnost dalších termínů

 

Cyklistické putování okolo Mosely

Osmidenní cyklistický výlet vynicemi a meandry řeky Mosely s malebnými hrady, nejstarší římslé město Trier, soutok Mosely s Rýnem v Koblenzi. Návštěva Lucemburska.

 

termíny: 2.6 - 9.6.

 

denní trasy 40 - 70 km podle přání

lehká obtížnost

 

Cena dopravy a služeb průvodce od 8 800 Kč