Polsko Gdaňsk Gdyně Sopoty

 

Na kole Trojměstím podél pobřeží mezi historickým městem Gdaňsk, lázeňským letoviskem Sopoty a významným přístavem Gdyní. Prohlídka historické perly Polska – města Gdaňsk – restaurovaného do středověké podoby. Nejdelší dřevěné molo Evropy v lázeňských a festivalových Sopotech. Přístavní Gdyně: cílové místo vyhlídkových plaveb zálivem.

Na kole Helskou písečnou kosou až na její konec do města Hel s promenádou a dunami a zpět kolem přístavů a rybářských domků, pozůstatků obrany poloostrova, lesů, dun a pláží s jemným bílým pískem, zvoucích ke koupání.

Termín: 17.července - 24.července

cyklovýlet spojení s koupáním na bílých plážích Baltského moře a s poznáváním historických míst a měst Polska

Cena dopravy a služeb průvodce od 5 800 Kč

 

Brdy a okolí

na tomto cyklovýletu navštívíme přírodní a turistické zajímavosti bývalého vojenského prostoru a jeho okolí.

Padrťské rybníky, lovecký zámeček Tři trubky, nespočet studánek a skalních vyhlídek a také deset vrcholů s nadmořskou výškou více než 800 metrů – to všechno nabízejí Brdy, které se pro turisty otevřely před čtyřmi lety.
Navštívíme historické památky jako je zámek Kozel, Žínkovy, čas je i na Nepomuk a Zelenou horu. nevynecháme ani Příbram s Hornickým skanzenem a poutním areálem Svatá hora. 
 

Termíny

8.6.-12.6./21.7.-24.7./8.9.-11.9./

 

Cena dopravy a služeb průvodce od 2 900 Kč


Od Ostřihomi po Budapešť

čtyřdenní cyklovýlet okolo Dunaje

Během výletu navštívíme soutězku Ram. Výstup soutěskou je úžasný turistický zážitek. Strmá skaliska, vodopády, lávky, žebříky, zúžené průchody. Navštívíme i Szentendre, největší maďarský skanzen a umělecký ráj.Maďarské Szentendre je „Montmartrem Dunaje“. Na kole dojedeme i do Budapešti. Možnost prodloužení výletu na pět dní s návštěvou Budapešti bez kol.Navštívíme i největší baziliku v Maďarsku Ostřihom. Délka tras je 50-60km mírným terénem.

termíny:

/2.6.-5.6./14.7.-17.7./15.9.-18.9./

Největší maďarský skanzen v Szentendre

 

cena dopravy a služeb průvodce 2 900 Kč

 

Krajem Bohumila Hrabala

čtyřdenní cyklovýlet

Pohodová cyklistika okolo Lysé nad Labem,Nymburka a Poděbrad.Návštěva Kerska, míst spojených s natáčením filmu Slavnosti sněženek, cyklostezky okolo Labe je ideální pro nenáročnou cykloturistiku.

termíny: 16.6-19.6./4.8.-7.8./22.9.-25.9./

Hrabalova stezka – od Sněženek k Postřižinám

cena dopravy a služeb průvodce od 2 700 kč

 

Podél řeky Otavy

čtyřdenní cyklovýlet okolím hradu Rábí.

Poznávání podhůří západní Šumavy. Města jako jsou Strakonice, Domažlice, Sušice, Písek se svými památkami a cyklostezkami, nabízí příjemnou cykloturistiku. Návštěva hradu Rábí a Velhartic, vesnice Putimi a Sudoměřice nás zavede do naší historie. Další možností je sjetí části řeky Otavy ve člunech a užít si i vodácké znalosti.

Termíny: 10.8.-13.8./  8.9.-11.9.

 

Cena dopravy a služeb průvodce je 2 900 Kč

 

Český ráj

čtyřdenní cykloturistický mírně kopcovitý výlet

Cyklotrasy v oblasti Český ráj vedou členitým terénem, ať již po vedlejších silničkách či lesních komunikacích. Pro vyznavače cykloturistiky je tak Český ráj opravdovým rájem. Za jeden den můžete poznat tolik zajímavostí a jedinečných pozoruhodností zdejší přírody, že nebudete moci díky nabytým zážitkům ani usnout.

  Území Českého ráje spojuje pestré přírodní krásy s četnými historickými památkami, což jsou hlavně hrady, zámky i lidová architektura. Mezi pozoruhodná místa, která bychom měli určitě navštívit, patří např. Skalní města v Prachovských skalách, Klokočské skály, zříceniny hradů (Trosky, Frýdštejn, Valečov aj.), zámky (Mnichovo Hradiště, Sychrov, Hrubý Rohozec, Humprecht..) a hrady (Kost, Valdštejn a další).

Města s bohatou architekturou, Turnov, Jičín a Mladá Boleslav náleží bezesporu k nejvýznamnějším městům tohoto regionu. Neváhejte a vydejte se sem na výlet!

termíny: 28.4.-1.5./14.7.-17.7./8.9.-11.9

 

 Prachovské skály

cena dopravy a služeb průvodce 2 900 Kč