Krása Prahy a jejího okolí

 
čtyřdenní cyklovýlet nás zavede do krásné přírody v okolí Prahy jako Prokopské údolí, údolí Divoké a Tiché Šárky a nebude chybět ani výlet podle toku Berounky na hrad Karštejn.
 
termín: 11.května - 14.května / 27.září - 1.října
cena dopravy a služeb průvodce od 3 800 Kč
 
Pobřeží Slovinska a cyklostezky na Chorvatské Istrii
termín: 30.srpna -3.září
cena dopravy a složeb průvodce od 4 900 Kč
 
tentokrát se vydáme na kolech po mořském pobřeží Slovinska s možností návštěvy italského Terstu.Dále navštívíme části západní Istrie. Trasy  spojíme s  koupáním v moři.


 
 

Polsko Gdaňsk Gdyně Sopoty

 

Na kole Trojměstím podél pobřeží mezi historickým městem Gdaňsk, lázeňským letoviskem Sopoty a významným přístavem Gdyní. Prohlídka historické perly Polska – města Gdaňsk – restaurovaného do středověké podoby. Nejdelší dřevěné molo Evropy v lázeňských a festivalových Sopotech. Přístavní Gdyně: cílové místo vyhlídkových plaveb zálivem.

Na kole Helskou písečnou kosou až na její konec do města Hel s promenádou a dunami a zpět kolem přístavů a rybářských domků, pozůstatků obrany poloostrova, lesů, dun a pláží s jemným bílým pískem, zvoucích ke koupání.

Termín: 27.srpen - 3.září

cyklovýlet spojení s koupáním na bílých plážích Baltského moře a s poznáváním historických míst a měst Polska

Cena dopravy a služeb průvodce od 5 800 Kč

 

Na kole za památkami Postupimi a Berlína

termín: 15.srpna - 20.srpna

             

Postupim je krásné město. A spojit návštěvu s trochou sportovní aktivity? Díky přesunům na kole můžete během jediného dne zhlédnout mnoho zajímavostí a typických prvků braniborského hlavního města.

Cyklotrasa „Alter Fritz“ nabízí jízdu kolem všech důležitých bodů, které dělají Postupim výjimečnou: Velké parky s krásnými paláci, nizozemská a ruská čtvrť či barokní ulice.   Po cestě je dostatek míst a památek, které zvou k dlouhým přestávkám a procházkám.

Začíná se na hlavním nádraží v Postupimi. Přímo za ním je první krásný postupimský motiv: Starý trh (Alter Markt). Na tomto centrálním náměstí se nachází také braniborský zemský sněm a kostel svatého Mikuláše (Nikolaikirche), který je dobře rozpoznatelný díky své výrazné kopuli. Kolem kupole je velká vyhlídková plošina, z které můžete získat krásný výhled na náměstí.

Ulice Breite Straße a Geschwister-Scholl-Straße vedou k slavnému parku Sanssouci. Zde stojí za to sestoupit z kola a projít se po mnoha alejích. Je na co se těšit: Obrovský Nový palác zaujme je velkolepou stavbou, v Oranžérii můžete znovu spatřit lásku pruských králů k Itálii. Malý a intimní palác Sanssouci zaujme svou romantickou polohou na viniční terase.

Ještě párkrát šlápněte do pedálů a jste v ruské kolonii Alexandrowka. Zdá se, jako kdyby těchto 12 malých dřevěných domů pocházelo přímo z ruské pohádky. Pokračujeme dále do Nové zahrady. Pivní zahrádka s pivovarem Meierei, a s nádherným výhledem na řeku Havolu, je dobrým důvodem pro krátké oddechnutí a načerpání nové síly. Jedná se o vyhlášené a turisticky velmi oblíbené místo. Hned vedle leží palác Cecilienhof, v němž se v létě 1945 konala Postupimská konference. Celosvětově je považován za symbol konce druhé světové války, a zároveň vypuknutí studené války.

Když projdete nádhernými vilami berlínského předměstí, dostanete se do holandské čtvrti. Celkem 134 zděných budov je aktuálně největším holandským souborem mimo Nizozemsko. Jeho četné kavárny a holandská atmosféra vás zvou, abyste své kolo nechali chvilku ležet.

Skrze historické centrum a plni mnoha dojmů z trasy se dostáváte zpět do výchozího bodu, tedy k budově hlavního nádraží v Postupimi.

Při výletu do Berlína si  projedeme aspoň část Mauer Radweg, tedy cyklotrasy sledující průběh Berlínské zdi. Z celkové délky asi 170 kilometrů je přirozeně nejzajímavější ten kus, který prochází středem sjednoceného Berlína, mj. kolem Braniborské brány, Říšského sněmu či Dokumentačního centra na Bernauer Strasse.

 

cena dopravy a služeb průvodce od 4 900 Kč


Od Ostřihomi po Budapešť

pětidenní cyklovýlet okolo Dunaje

Během výletu navštívíme soutězku Ram. Výstup soutěskou je úžasný turistický zážitek. Strmá skaliska, vodopády, lávky, žebříky, zúžené průchody. Navštívíme i Szentendre, největší maďarský skanzen a umělecký ráj.Maďarské Szentendre je „Montmartrem Dunaje“. Na kole dojedeme i do Budapešti. Možnost prodloužení výletu na pět dní s návštěvou Budapešti bez kol.Navštívíme i největší baziliku v Maďarsku Ostřihom. Délka tras je 50-60km mírným terénem.

termíny:

24.5.-28.5. /6.9.-10.9.

Největší maďarský skanzen v Szentendre

 

cena dopravy a služeb průvodce 3 900 Kč

 

Podél řeky Otavy

čtyřdenní cyklovýlet okolím hradu Rábí.

Poznávání podhůří západní Šumavy. Města jako jsou Strakonice, Domažlice, Sušice, Písek se svými památkami a cyklostezkami, nabízí příjemnou cykloturistiku. Návštěva hradu Rábí a Velhartic, vesnice Putimi a Sudoměřice nás zavede do naší historie. Další možností je sjetí části řeky Otavy ve člunech a užít si i vodácké znalosti.

Termíny: 11.5.-14.5./  7.9.-10.9.

 

 

Cena dopravy a služeb průvodce je 3 100 Kč

 

Český ráj

čtyřdenní cykloturistický mírně kopcovitý výlet

Cyklotrasy v oblasti Český ráj vedou členitým terénem, ať již po vedlejších silničkách či lesních komunikacích. Pro vyznavače cykloturistiky je tak Český ráj opravdovým rájem. Za jeden den můžete poznat tolik zajímavostí a jedinečných pozoruhodností zdejší přírody, že nebudete moci díky nabytým zážitkům ani usnout.

  Území Českého ráje spojuje pestré přírodní krásy s četnými historickými památkami, což jsou hlavně hrady, zámky i lidová architektura. Mezi pozoruhodná místa, která bychom měli určitě navštívit, patří např. Skalní města v Prachovských skalách, Klokočské skály, zříceniny hradů (Trosky, Frýdštejn, Valečov aj.), zámky (Mnichovo Hradiště, Sychrov, Hrubý Rohozec, Humprecht..) a hrady (Kost, Valdštejn a další).

Města s bohatou architekturou, Turnov, Jičín a Mladá Boleslav náleží bezesporu k nejvýznamnějším městům tohoto regionu. Neváhejte a vydejte se sem na výlet!

termín: 27.4.-30.4.

 

 Prachovské skály

cena dopravy a služeb průvodce 2 900 Kč