Po proudu Dunajce

termíny 29.5. - 2.6./ 31.7.-4.8/16.-19.5.

Toto je nová výprava v naší nabídce. 

Řeka Dunajec pramení v Tatrách. Směrem k soutoku s Vislou protéká malebnou soutěskou přes Beskydy a Pieniny, kde tvoří polsko-slovenskou hranici. Snadná trasa vede přes nejkrásnější zákoutí polských hor.  Vede přes ospalé vesničky, zelené louky a sady. Za mírného tempa se můžeme kochat pohledy na vzdálené štíty a svahy hor s mozaikou malebných polí a lesů.

Rok od roku je trasa stále zajímavější. Jsou různé možnosti cest a ubytování, vznikají zajímavé cyklistické investice. Trasa „Velo Dunajec“, trasa kolem Tater a kolem Czorsztynské přehrady jsou nejvelkorysejší cykloturistické stavby v Polsku. Desítky kilometrů absolvujete po asfaltových stezkách, lávkách a nadjezdech postavených speciálně pro cyklisty. I když se kolem dokola tyčí hory, lze si vybrat téměř rovnou variantu trasy, kterou zvládne každý .

Jedeme hlavně rovnou nebo mírně zvlněnou trasou.  Občas hlavní trasa odbočuje od řeky a je několik stoupání, není to však více než 100 m do kopce. Zvládají to dobře všichni cyklisté . Asi 80 % cesty je asfaltem, nezpevněné úseky jsou jen krátké.

Cena dopravy a služeb průvodce od 4 600 Kč

Pohodová Visla

 
termíny: 22.-.26.května / 10. - 14.července
 
Visla je největší řeka v Polsku a Krakov ležící v jejím údolí je největší turistická atrakce v zemi. Nyní se tam objevila ještě jedna neobyčejná atrakce: dálková říční cyklotrasa. První investice tohoto druhu v Polsku, součást ambiciózního projektu vytvoření podobných tras podél řek v Malopolsku.
Na značném úseku je to zcela nová stavba postavená speciálně pro cyklisty. Cesta vede vrcholem několikametrové protipovodňové hráze a skýtá nádherné panorama. Technickou moderností nijak nezaostává za např. Labskou stezkou v Česku nebo Dunajskou cyklostezkou v Rakousku. Jsou na ní výborně označená a zastřešená odpočívadla.
Klášter v Týnci, historické památky Krakova a Niepołomic, malovaná vesnice Zalipie – to jsou jen některé z atrakcí Povislí. Na celé trase můžeme obdivovat malebnou krajinu polského venkova s barevnou mozaikou drobných políček, sadů a rozptýlených statků obklopených rozkvetlými zahradami.
Zavítejte a pokochejte se výhledy! Trasa je plochá, snadná jako málokterá. Bezpečná – také pro rodiny s dětmi.  
 
Cena dopravy a služeb průvodce od 4 600 Kč.

 

Jizerské hory na kole 

 
Výlet vedoucí nejkrásnějšími místy Jizerských hor kopíruje částečně trasu slavného závodu Jizerská 50. Na Jizerské magistrále vás čeká pěkný asfaltový povrch a nádherné výhledy na okolní krajinu. 
Jizerské hory jsou ideálním místem, kde se můžete pustit do cestování po mnoha cyklistických trasách

termín: 10. - 14. července / 4. - 8.září
 
cena dopravy a služeb průvodce od 5 200 Kč za osobu
 
 
Výlet vedoucí nejkrásnějšími místy Jizerských hor kopíruje částečně trasu slavného závodu Jizerská 50. Na Jizerské magistrále vás čeká pěkný asfaltový povrch a nádherné výhledy na okolní krajinu. Projeďte se z Královky ke Smědavě, na Jizerku a přes Krásnou Máří zpět do Bedřichova.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/vylety/na-kole-po-cesku/na-kole-napric-jizerkami
 
 

 Krása Prahy a jejího okolí

 
 
čtyřdenní cyklovýlet nás zavede do krásné přírody v okolí Prahy jako Prokopské údolí, údolí Divoké a Tiché Šárky a nebude chybět ani výlet podle toku Berounky na hrad Karštejn.
 
 
 
 
termín: 16.května - 19.května 
cena dopravy a služeb průvodce od 3 900 Kč
 
Pobřeží Slovinska a cyklostezky na Chorvatské Istrii
termín: 4. - 8. září / 24. -29. září/ 17. - 22.září
cena dopravy a složeb průvodce od 5 900 Kč
 
tentokrát se vydáme na kolech po mořském pobřeží Slovinska .Dále navštívíme části západní Istrie. Trasy  spojíme s  koupáním v moři.


 
 

Polsko Gdaňsk Gdyně Sopoty

 

Na kole Trojměstím podél pobřeží mezi historickým městem Gdaňsk, lázeňským letoviskem Sopoty a významným přístavem Gdyní. Prohlídka historické perly Polska – města Gdaňsk – restaurovaného do středověké podoby. Nejdelší dřevěné molo Evropy v lázeňských a festivalových Sopotech. Přístavní Gdyně: cílové místo vyhlídkových plaveb zálivem.

Na kole Helskou písečnou kosou až na její konec do města Hel s promenádou a dunami a zpět kolem přístavů a rybářských domků, pozůstatků obrany poloostrova, lesů, dun a pláží s jemným bílým pískem, zvoucích ke koupání.

Termín: 14.7. - 21.7.

cyklovýlet spojení s koupáním na bílých plážích Baltského moře a s poznáváním historických míst a měst Polska

Cena dopravy a služeb průvodce od 6 800 Kč

 

Na kole za památkami Postupimi a Berlína

týdenní cyklovýlet

termín: 2.7.-7.7.2024

             

Postupim je krásné město. A spojit návštěvu s trochou sportovní aktivity? Díky přesunům na kole můžete během jediného dne zhlédnout mnoho zajímavostí a typických prvků braniborského hlavního města.

Cyklotrasa „Alter Fritz“ nabízí jízdu kolem všech důležitých bodů, které dělají Postupim výjimečnou: Velké parky s krásnými paláci, nizozemská a ruská čtvrť či barokní ulice.   Po cestě je dostatek míst a památek, které zvou k dlouhým přestávkám a procházkám.

Začíná se na hlavním nádraží v Postupimi. Přímo za ním je první krásný postupimský motiv: Starý trh (Alter Markt). Na tomto centrálním náměstí se nachází také braniborský zemský sněm a kostel svatého Mikuláše (Nikolaikirche), který je dobře rozpoznatelný díky své výrazné kopuli. Kolem kupole je velká vyhlídková plošina, z které můžete získat krásný výhled na náměstí.

Ulice Breite Straße a Geschwister-Scholl-Straße vedou k slavnému parku Sanssouci. Zde stojí za to sestoupit z kola a projít se po mnoha alejích. Je na co se těšit: Obrovský Nový palác zaujme je velkolepou stavbou, v Oranžérii můžete znovu spatřit lásku pruských králů k Itálii. Malý a intimní palác Sanssouci zaujme svou romantickou polohou na viniční terase.

Ještě párkrát šlápněte do pedálů a jste v ruské kolonii Alexandrowka. Zdá se, jako kdyby těchto 12 malých dřevěných domů pocházelo přímo z ruské pohádky. Pokračujeme dále do Nové zahrady. Pivní zahrádka s pivovarem Meierei, a s nádherným výhledem na řeku Havolu, je dobrým důvodem pro krátké oddechnutí a načerpání nové síly. Jedná se o vyhlášené a turisticky velmi oblíbené místo. Hned vedle leží palác Cecilienhof, v němž se v létě 1945 konala Postupimská konference. Celosvětově je považován za symbol konce druhé světové války, a zároveň vypuknutí studené války.

Když projdete nádhernými vilami berlínského předměstí, dostanete se do holandské čtvrti. Celkem 134 zděných budov je aktuálně největším holandským souborem mimo Nizozemsko. Jeho četné kavárny a holandská atmosféra vás zvou, abyste své kolo nechali chvilku ležet.

Skrze historické centrum a plni mnoha dojmů z trasy se dostáváte zpět do výchozího bodu, tedy k budově hlavního nádraží v Postupimi.

Při výletu do Berlína si  projedeme aspoň část Mauer Radweg, tedy cyklotrasy sledující průběh Berlínské zdi. Z celkové délky asi 170 kilometrů je přirozeně nejzajímavější ten kus, který prochází středem sjednoceného Berlína, mj. kolem Braniborské brány, Říšského sněmu či Dokumentačního centra na Bernauer Strasse.

 

cena dopravy a služeb průvodce od 6 900 Kč


Od Ostřihomi po Budapešť

pětidenní cyklovýlet okolo Dunaje

Během výletu navštívíme soutězku Ram. Výstup soutěskou je úžasný turistický zážitek. Strmá skaliska, vodopády, lávky, žebříky, zúžené průchody. Navštívíme i Szentendre, největší maďarský skanzen a umělecký ráj.Maďarské Szentendre je „Montmartrem Dunaje“. Na kole dojedeme i do Budapešti. Možnost prodloužení výletu na pět dní s návštěvou Budapešti bez kol.Navštívíme i největší baziliku v Maďarsku Ostřihom. Délka tras je 50-60km mírným terénem.

termíny:

3. - 7.července

Největší maďarský skanzen v Szentendre

 

cena dopravy a služeb průvodce 3 900 Kč

 

Podél řeky Otavy

čtyřdenní cyklovýlet okolím hradu Rábí.

Poznávání podhůří západní Šumavy. Města jako jsou Strakonice, Domažlice, Sušice, Písek se svými památkami a cyklostezkami, nabízí příjemnou cykloturistiku. Návštěva hradu Rábí a Velhartic, vesnice Putimi a Sudoměřice nás zavede do naší historie. Další možností je sjetí části řeky Otavy ve člunech a užít si i vodácké znalosti.

Termíny: 16.5.-19.5./  19.9.-22.9.

 

 

Cena dopravy a služeb průvodce je 3 600 Kč