Jarní HOLANDSKO

Největší květinový park Evropy KEUKENHOF

Typický Holandský skanzen Zaanse Schans s větrnými mlýny

Amstrodam

termín na objednávku podle zájmu od dubna do půlky května.

    

Poznávací výlet v dubnu a květnu. V zahradách vykvete ročně přes 7 miliónů tulipánů,narcisů a hiacintů. Ve skanzenu spatříte i výrobu holandských dřeváků a porcelánu. Na závěr se podíváme do uliček nočního Amstrodamu.

Cena dopravy a služeb průvodce je 4 600Kč.

 

                           

               

  Legoland Německo

Od 5.4. výlety do Legolandu  v Německu.

Termíny po domluvě.

 

      

LEGOLAND Německo - Park byl otevřen v roce 2002 jeho rozloha je přibližně jako 25 fotbalových  hřišť. Tento park se dělí do 7 tématických oblastí. Najdete tady více jak 50 atrakcí, napínavou show a do detailu propracované modely s více jak 50 miliónů LEGO kostek. Kdo by alespoň na chvilku nezatoužil stát se opravdovým závodníkem, krásnou princeznou, nebezpečným pirátem, vynálezcem, statečným rytířem nebo jinou postavou ze svých snů a fantazie. Také se můžete těšit na spoustu atrakcí, které se vám v tomto areálu nabízejí. Např. podmořský svět, horské dráhy, pád vodopádem, plavba na lodičce, 4D kino, továrna na lego kostičky, vyhlídková věž a spoustu dalších překvapení. Celý areál si prohlédnete i z vláčku  Legoland expresu, který projíždí i Minilandem. V Minilandu uvidíte zmenšené modely mnichovského letiště, Allianz arény, zámku Neuschwanstein, holandských větrných mlýnů nebo historického centra Berlína.

 

 

                            

                

 

Skanzen v Rakouském Niedersulzu

                                       

 

Největším skanzenem Dolního Rakouska je celá vesnice: po celém regionu Weinviertel pro ni bylo zbouráno na 80 starých budov a v Niedersulzu znovu přesně podle originálu postaveno.

 

Řemeslnické dílny a chalupy, mlýn, náves, hřbitov, čtyři kaple a celá řada pomocných hospodářských budov lemují ulice rozlehlé vesnice,  která vznikla v posledních 30 letech.  V historických domech jsou vystaveny tisíce předmětů, které byly shromážděny po  vesničkách Weinviertelu: od malovaného selského nábytku až po dřevěné vinařské lisy, které byly po staletí používány ke zpracování sklizně na statku.  Navíc je skanzen také centrem venkovské zahradní kultury: před statky kvetou skvostné předzahrádky ve stylu historických rolnických zahrad. Denně otevřený hostinec,  selská usedlost s živými zvířaty, obchod a četné akce dělají z venkovské idyly zajímavou a poučnou cestu do minulosti.
www.museumsdorf.at

Jednodenní výlet pro skupiny 8 osob. Minimální obsazenost 6 osob.

Na zpáteční cestě možnost prohlídky Lichtenštejnského zámku ve Wilfersdorfu. Nebo prohlídka Lednického zámku

Cena dopravy je 650 Kč.

Další výdaje: celodenní  vstupné do skanzenu dospělí 9,5 EUR, Senioři 8 EUR, mládež 7 EUR.

                      Vstupné zámek Wilfersdorf  dospělí 5 EUR, senioři 3,5 EUR, mládež 2,5 EUR.

 

Objednávky na tel. 724826784, nebo mail gazdos,j@seznam.cz

 

Slavnost růží v Badenu

termín  

Návštěva největšího rozária v Rakousku s 600 druhy růží.

 

Návštěva městečka Laxenburk, oblíbeným místem císařské rodiny.V srdci Laxenburgu se projdete zámeckým parkem s krásnou zahradou s množstvím mystických jeskyní, chrámů a středověkým cvičištěm na pořádání turnajů. Navštívíte také dominantu celé zahrady – vodní hrad Franzensburg, kde strávil líbánky císař František Josef I. s císařovnou Sisi.

 

Jednodenní výlet pro skupinu 8 osob.Minimální obsazení 6 osob.

Cena dopravy 850 kč.

Další orientační výdaje. Vstup do parku 2 EUR, zámek Franzensburg 8 EUR.

Objednávky na tel. 724826784, nebo mail gazdos,j@seznam.cz

 

Medvědí soutězka v Rakouském Štýrsku

 

    jednodenní výlet

Termín 

 

Pěší túrou půjdete nádhernou horskou krajinou, skalnatým kaňonem s vodopády, nespočetnými kaskádami a tůněmi.Délka soutěsky je 1300 m a převýšení 350 m, vede částečně po 166 dřevěných žebřících a můstcích, což ve vás zanechá trvalý dojem.

Cena dopravy s průvodcem  950 Kč

Cena nezahrnuje vstup do soutězky 3 EUR a cestovní pojištění.